Web'in Masteri..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Webmaster Platformu

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Gs li Yonetıcılerın gozunu para Bürüdü

YazarMesaj
By-WolpHiN
Admin
Admin
By-WolpHiN

Erkek
Lakap : By-LegenD
Ruh Hali : Gs li Yonetıcılerın gozunu para Bürüdü Karizm10

Gs li Yonetıcılerın gozunu para Bürüdü Empty
MesajKonu: Gs li Yonetıcılerın gozunu para Bürüdü   Gs li Yonetıcılerın gozunu para Bürüdü EmptyPtsi Mart 02, 2009 4:35 pm

[b]"G.SARAYLI YÖNETİCİLERİN GÖZÜNÜ PARA BÜRÜDÜ"
02 Mart 2009 Pazartesi 17:31
Ertem Şener'in hazırlayıp sunduğu Futbolig Programı'na konuk olarak katılan eski futbolculardan Fatih Akyel, yaptığı açıklamalarla geçmişi aydınlattı. Akyel, ilk olarak eski takım arkadaşı ve kaptanı olan şimdilerde Galatasaray'ın teknik direktörü Bülent Korkmaz'ı şöyle değerlendirdi: "Futbol oynarken farklı, teknik adam olurken çok farklı herşey. Bence şu dönemde gelmesi gereken insanlaran biriydi ve geldi. Galatasaray'da oynamış başarı kazanmış ve bunun örnekleri zaten avrupa'da var. Ben de açıkçası sevindim ve hakkı olduğunu düşünüyorum. Terim ve Lucescu dönemlerinde takım içinde Bülent ağabey bizden daha tecrübeli olduğu için ufak tefek taktik verip maç içindeki pozisyonları mutlaka söylüyordu. Sonuçta takım arkadaşıydık o büyük olduğu için bizi uyarıyordu tabi"
Eski Milli futbolcu Fatih Akyel'in sorular karşısında cevapları şu şekilde oldu:
Ertem Şener: "Fatih bugün sen Galatasaray'da top oynasan Bülent Korkmaz senin gözünde nasıl birisi olur ? Yani bunu altını çizerek belirtiyorum. Kaptanın, arkadaşın belki bir oda arkadaşın sornasında teknik direktör. Galatasaraylı futbolcular ne düşünüyorlar şu anda?

Fatih akyel: "Aynı takımda top oynarken takım arkadaşı gözüyle bakıyorsun tabi. Ama teknik adam olarak geldiği zaman da gerçek bir teknik adam gözüyle bakmak zorundasın. O arkadaşlıktan ağabeylikten çıkmış karşınızda bir teknik adam var onun isteklerine ve kurallarına uygun davranışlarda bulunmanız gerekir. Bence şu an herkes O'na teknik adam gözüyle bakıyordur.

Ertem Şener: "Galatasaray'dan ayrıldığına pişman mısın?

Fatih Akyel: "Sonuçta ben bir karar verdim ve gittim. Oradan tabi dönüşüm oldu.

Ertem Şener: "Dönüşünü Galatasaray'a mı yapmak istedin aslında ?

Fatih Akyel: bir takım transfer durumları oldu, Galatasaray'a gelme durumum oldu. Sonradan olmadı bonserviste problem yaşandı gs'lı yöneticiler ile mallorca'lı yöneticiler arasında . Bundan dolayı benim transferim gerçekleşmedi sonra ben fb'ye transfer oldum.

Osman Tanburacı: "Şimdi seni beyaz duvarlı bir odaya alalım kendi kendine kal. Nerede hata yaptın? hayatının günahını çıkar.

Fatih Akyel: Şöyle söylemek istiyorum. İnsanlar olayların gerçek yüzünü bilmiyor. Acaba ben mi hata yaptım Galatasaraylı yöneticiler mi o zaman? ben anlatmaya kalksam program yetmez. Onları o zamanki yöneticiler daha iyi biliyor. Hatasız kul olmaz mutlaka ben de hata yapmışımdır.Ama başkalarının yaptıkları bizim hatalarımızın yanında daha büyük hatalar. Takım UEFA kupasını aldı, Süper kupayı kaldırdı, Türkiye'nin en iyi sağbeki diyorsunuz, milli takımda oynuyor sezon sonu transferi bitiyor Galatasaray'dan teklif gelmiyor. Gelen teklifi duysanız yani hani ''git'' gibileerinden. Yani kibarca ''git'' dendi. İki tane yöneticimiz şu an isim vermek istemiyorum mallorca kulübü talip oldu beni istedi. Sezon sonunda mukavelem bitiyordu galatasarayla. Ben yöneticilerimize başkanımıza dedim ki bonservisim bedava bedelsiz gidiyordum ki dedim '' beni mallorca istiyor, benim gitmeye gönmlüm yok ama siz ne diyorsunuz? '' benim gitmeye hiç gönlüm yoktu yani . Ama bana şu denmedi '' sen nereye gidiyorsun, dur bakalım, şu parayı al bir otur'' yani sen nereye gidiyorsun denmedi. Bana denilen kelime şu; '' ne kadar veriyorlar? '' . Futbolcu olsanız ne yaparsınız? buna rağmen ben Mallorca kulübüne gidiyorum bana diyorlar ki ''ne veriyorlar?'' para gözlerini bürümüş herhalde.

Osman Tanburacı: "Sıfırdan hem maddi hem manevi değerler aldığın kulübüne karşı sen de parayı fazla addetmeseydin olmaz mıydı?

Fatih Akyel: "Para konuşmadık ki parayı addedeyim.KOnuşabilseydik belki de etmeyecektim .

Ertem Şener: "Sen küçükken hangi takımlıydın?

Fatih Akyel: zaman zaman insanlar bize bu soruyu hep soruyorlar. Ben şu an bir forma altında oynuyorum söylediğim zaman çok yanlış olduüğunu düşünüyorum aslında. Bunu söylemek istemiyorum.

Ertem Şener: takım arkadaşın taner gülleri geçen hafta ben galatasaraylıyım dedi.

Fatih Akyel: sempatim var dedi ama bence yanlış yani

Ertem şener: sen Galatasaraylı mısın Fenerbahçeli misin?

Fatih Akyel: Ben galatasaraylıyım. Galatasarayın altyapısında yetiştim sonuçta bunu kimse inkar edemez.

Ertem Şener: Ali Sami Yen Stadı'na çıktığın zaman Fenerbahçe formasıyla; yüreğinde bir burkulma oldu mu?

Fatih Akyel: "Şöyle, birşey var profesyonel futbolcuların hiç öyle birşeyi olmaz . Ben ali sami yen'e de çıktım fenerbahçe formasıyla kadıköy'de de oynadım profesyonel futbolcunun hiç yüreğinde burkulma olmaz bilakis daha çok motive olur.

Ertem Şener: "Fenerbahçe Roberto Carlos'u aldıysa Galatasaray da beni alsın dedin mi?

Fatih Akyel: "yok"

Ertem Şener: "Lucescu mu Fatih Terim mi?

Fatih Akyel: "İkisi de çok iyi teknik direktör. Fatih hocayla uzun dönem çalıştım çok büyük başarılara imza attım. Aynı takımda onun öğrencisiydik .Lucescu da gerçekten çok iyi bir teknik adam, oyunu okuması futbolcularıyla diyaloğu. Ben Mustafa hocayı da teknik adam olarak çok beğeniyorum.

Uğur Meleke: mallorca'da aragones'le beraber çalışmadınız mı?

Fatih Akyel: beraber çalışmadık. Ben geldiğim sezon aragones ayrıldı. Beni aslında aldıran raporu veren kendisi ama ben geldiğimde o ayrılmıştı. Guıza takım arkadaşımdı. Benim oynadığım dönemlerde Guıza daha gençti kadroya girejmiyordu .Ben ayrıldıktan sorna kendini çok geliştirmiş İspanya'da gol kralı olmuş bir oyuncu.

Ertem Şener: Fenerbahçe'den ayrılırken soyunma odasında crıstoph daum'la tartıştığın ve van hooıjdonk'la yumruk yumruğa kavga ettiğin doğru mu?

Fatih Akyel: yok. Şimdi insanlar bazı şeyleri bilmiyor soyunma odalarında olanları bilmiyorlar yanlış yönlendiriyorlar insanları v. Hooıjdonk o dönemlerde biraz insanlarla fazla tartışıyordu .Mesela Tuncay'la olsun Serhat'la olsun Alex'le olsun biraz fazla tartışıyordu. Zaman zaman böyle şeyleri oluyordu ama böyle yumruk yumruğa birşey yok. Daum ile bir tartışmam olmadı .Bİzim bir manchester maçımız vardı fenerbahçede kötü giden bir maç. Ben sezond başından beri hoca beni kadroya almamıştı 4 aylık bir zaman diliminde oynamamıştım.MAnchestera maça gittiğimizde burada gençlerbiriliği maçımız vardı bana dedi ki '' seni manchester'da oynatabilirim'' dedi. Ben de 4 aydır top oynamadım hiç beni oynatmadı hoca. Ben de kendisine dedim ki ''eğer hocam beni manchester'da oynatacaksanız 4.5 aydır maç kondisyonum yok gençlerbirliği maçında oynatırsanız sevinirim 1 maçlık da olsa kendimi hazır konuma getiririm. Diye düşünüyorum '' dedim. Oynatmadı beni gençlerbirliği maçında . Manchester'a gittik orada oynatacaktı. Ben de kendisine '' hocam ben hiçbir zaman maçtan kaçmadım burada formamı giyer sahaya çıkar oynarım. Ama kötü oynarım iyi oynarım ona ben söz veremem çünkü 4.5 aydır top oynamıyorum burada manchester'da o atmosferde kaldırabileceğimi düşünmüyorum. Ama siz görev verirseniz yapacak birşey yok çıkar oynarım'' dedim .BEn elimden geleni yaptım ama maç kötü gidince bir hata yapsan bile sana patlar. Hastayım sakatım diyebilirdim de ama ben bunu yapacak bir karakterde değilim.

Osman Tanburacı: "4.5 aydır oynamamanın sebebi neydi?

Fatih Akyel: "Hocanın şans vermemesi. Futbolcu bir maç da oynasa iki maç da oynasa kondisyonu yerine gelebilir . En azından duruş pozisyonları kademeye girişi…antrenman farklıdır maç çok farklıdır.

Ertem şener: "21 Mart 2008. Fenerbahçe-Kasımpaşa maçı öncesi Fenerbahçe tribünlerine gidip 6 işareti yaptın mı?

Fatih Akyel: "Onu sormasan… "

Ertem Şener: "Yapmasam daha iyi olurdu diyorsun..."

Fatih Akyel: "Futbolcular zaman zaman hata yapıyor. İşte o atmosferde mutlaka hata yapıyor"

Ertem Şener: "Sevgili Fatih, hiç tehdit aldın mı Fenerbahçe'ye gittiğin için?

Fatih Akyel: "Hiç öyle bir şey almadım kimsenin de öyle bir şey haddine değil zaten ...."

Kaynak : Sporx

Gs li Yonetıcılerın gozunu para Bürüdü
1 sayfadaki 1 sayfası