Webmaster Platformu

AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Paylaş | 

DreamWeaverde Buton Hizalama

YazarMesaj
By-WolpHiN
Admin
Admin
By-WolpHiN

Erkek
Lakap : By-LegenD
Ruh Hali :

MesajKonu: DreamWeaverde Buton Hizalama   Çarş. Mart 04, 2009 12:20 pm

Dreamwevar'da butonlarımızı eklediğimizde internet explorer'daki sorun ile ilgili bir çalışma bu. Bu derste bu sorunu nasıl çözeceğimizi öğreneceğiz.

Şimdi Dreamwaver programımızı çalıştırıyoruz ve sayfamızı kaydediyoruz (kaydetmediğiniz takdirde butonlar eklenmeyebilir)

Kaydettikten sonra butonlarımızı Insert > Media > Flash Buton oluşturuyoruz.

Butonlarımızı sayfamıza ekledikten sonra önizleme yapalım ve tarayıcımızın boyutlarıyla oynayalım. Büyük ihtimalle aşağıdaki gibi bir sonuç elde edilecektir.(Bence bu bir sorundur, ben bunu sorun olarak kabul ediyorum)

Benim gibi bu görüntüden hoşlanmayanlar ve bu görüntüyü istemeyenler şunları uygulayabilirler:

Insert > Layout > Layer menüsünde Layer ekleyelim (yani katman) daha sonra sayfamıza gelen bu katmanın içine butonlarımızı teker teker içinde atalım ve kendi isteiğimize göre sayfamıza hizalayalım.

Ve sayfamızı kontrol edelim.

Önceki hali;(katman kullanmadan önceki hali):

Ve katman kullandıktan sonraki hali:

Gördüğünüz gibi katman kullanmadan önce butonlar tarayıcıda kayıyordu, fakat katman kullandıktan sonra tarayıcımın boyutuyla ne kadar oynarsam oynayayım, butonlar yerinden oynamıyor.

İyi çalışmalar...

Umarım işinize yaramışTır..!

DreamWeaverde Buton Hizalama
1 sayfadaki 1 sayfası